Krawat wciąż króluje

W męskiej modzie od lat panuje dyskusja na temat dylematu, jakiego dodatku do koszul powinni używać panowie, by zyskać na stylu i elegancji. Muszka czy krawat? Zdecydowanie batalię tę wygrywają krawaty.

Nie ulega wątpliwości, że pomimo dużej ilości zwolenników nieco staromodnej muszki, to jednak krawaty wiodą prym w dodatkach eleganckiego ubrania dla mężczyzny. Żeby jednak krawat spełnił swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrany. W przeciwnym razie, może wywołać efekt przeciwny.

Najważniejszy jest odpowiedni dobór koloru. Staraj się unikać połączeń tych samych kolorów. Nie najlepiej prezentują się niebieskie krawaty, zakładane do błękitnych koszul. Zdecydowanie lepsze wrażenie zrobisz, jeżeli do błękitnej koszuli założysz krawat w kolorze bordowym. Unikaj zatem łączenia tych samych barw, które zlewają się w oczach i wywołują efekt nudy. Unikaj jednak również zbyt odważnych i jaskrawych kolorów. Zachowaj powagę wybierając stonowane kolory.

Wybieraj krawaty wykonane z jedwabiu. Są oznaką elegancji nie tylko z teorii. Naprawdę prezentują się świetnie i jest to widoczne z daleka. Unikaj kupowania zbyt szerokich krawatów, które zburzą efekt symetrii. Najszersza część krawata nie powinna przekraczać szerokości klapy marynarki. Chcąc zachować efekt elegancji, wybieraj krawaty gładkie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galanteria i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *